Grozs

No products in the cart.

Blogs

Skaņu izrunas traucējumi bērniem

Kas ir skaņu izrunas traucējumi? Tas ir normāli, ja maziem bērniem, kas apgūst valodas prasmes, ir grūtības pareizi izrunāt skaņas un vārdus. Tā ir daļa no mācību procesa. Viņu runas prasmes laika gaitā attīstās. Bērni apgūst noteiktas skaņas un skaņu savienojumus konkrētā vecumā. Līdz 7 gadu vecumam lielākā daļa bērnu ir apguvuši visas skaņas un spēj tās izrunāt vārdos. Dažiem bērniem ir runas skaņas traucējumi. Tas nozīmē, ka viņiem ir grūtības izrunāt noteiktas skaņas un skaņu savienojumus, kas pārsniedz pieļaujamo vecumu. Tādējādi var būt grūti saprast bērna teikto. Skaņu izrunas traucējumi ir skaņu neizrunāšana vai skaņu aizstāšana, kas padara bērna…

Lasīt rakstuSkaņu izrunas traucējumi bērniem

Ieteikumi un metodes kā attīstīt bērna runu

Ekspresīvā valoda ir mūsu spēja izteikt savas domas, vēlmes un vajadzības, izmantojot vārdus, žestus, zīmes un simbolus. Rakstā esam apkopojuši dažādus ieteikumus un metodes kā pilveidot bērna ekspresīvo valodu: Kā palīdzēt bērnam atdarināt skaņas? Kā palīdzēt bērnam atdarināt vārdus? Kā palīdzēt bērnam izteikt vēlmes? Kā palīdzēt bērnam veidot vārdu savienojumus? Kā palīdzēt bērnam atbildēt uz vienkāršiem jautājumiem? Kā palīdziet bērnam lietot dažādu vārdšķiru vārdus? Kā palīdzēt bērnam atdarināt skaņas? Kā palīdzēt bērnam atdarināt vārdus? Kā palīdzēt bērnam izteikt vēlmes? Kā palīdzēt bērnam veidot vārdu savienojumus? Kā palīdzēt bērnam atbildēt uz vienkāršiem jautājumiem? Kā palīdziet bērnam lietot dažādu vārdšķiru vārdus?

Lasīt rakstuIeteikumi un metodes kā attīstīt bērna runu

Viss par mutes elpošanu

Kas izraisa mutes elpošanu? Mūsu ķermenis ir veidots, lai elpotu caur degunu, taču ir daudz iemeslu, kāpēc cilvēki elpo caur muti. Minot dažus no polulārākajiem: saaukstēšanās gadījumā, ja ir aizlikts deguns; hronisku deguna blakusdobuma problēmu gadījumā; vai arī nelabvēlīga ieraduma gadījumā. Mutes elpošanas simptomi pieaugušajiem Mutes elpošanas simptomi bērniem Ja bērns nepareizi elpo, viņš, iespējams, nesaņem pietiekami daudz skābekli, kas nepieciešams smadzeņu pareizai darbībai. Tas var izraisīt miega traucējumus, kognitīvās attīstības aizkavēšanos, koncentrēšanās un problēmrisināšanas grūtības, sociālo aktivitāšu un emocionālās attīstības traucējumus, vājus panākumus skolā un nepareizas diagnozes uzstādīšanu – piemēram, UDHS. Vairāk par uzvedības problēmām, kas saistītas ar mutes…

Lasīt rakstuViss par mutes elpošanu

Kā pareizi izmantot Myospots mēles vingrinājumiem

Kas ir Myospots? Kāpēc izmantot Myospots? Normālai fizioloģiskai elpošanai būtu jānotiek caur degunu, bet lai to darītu patstāvīgi un neapzināti, ir nepieciešams lūpu slēguma ieradums! Šeit mēles stāvoklim ir liela nozīme, ja tas ir pareizs, mēle balstās pret cietajām aukslējām. Šādā veidā tiek bloķēti mutes elpceļi, automātiski tiek veicināta deguna elpošana un lūpu slēgums. Ja mēle pieradusi atrasties mutes dobuma apakšā, pastāv liela iespēja, ka lūpas pavērsies un gaiss plūdīs caur mutes elpceļiem, veidojot ieradumu elpot caur muti. Mēles pacēluma vingrinājumi palīdz mainīt mēles pozu miera stāvoklī un izveidot deguna elpošanas ieradumu, kas saglabājas gan nomodā, gan miegā. Lietojot 2-3…

Lasīt rakstuKā pareizi izmantot Myospots mēles vingrinājumiem

Mutes elpošanas negatīvā ietekme uz bērnu un pieaugušo veselību

Cik izplatīta ir mutes elpošana? Jūs varētu būt pārsteigts, uzzinot, ka saskaņā ar 2020. gada pētījumu, aptuveni 17,2 % pacientu vecumā no trīs līdz astoņdesmit trīs gadiem galvenokārt elpo caur muti. Satraucoši, ka šie rādītāji ir daudz augstāki bērnu vidū, jo ​pētījums liecina, ka aptuveni 55 % bērnu elpo caur muti. Kā arī pētot bērnus vecumā no 6 līdz 12 gadiem atklāja, ka satraucošs skaits (51 %) no viņiem ir “jaukta tipa elpotāji”, kas nozīmē, ka viņi elpo gan caur degunu gan caur muti. Neredzamās mutes elpošanas sekas Elpošana caur muti nav tik nekaitīga, kā šķiet. Arvien vairāk pierādījumu liecina, ka tā tieši veicina…

Lasīt rakstuMutes elpošanas negatīvā ietekme uz bērnu un pieaugušo veselību

Eholālija: vārdu un frāžu atkārtošana bez to nozīmes saprašanas

Eholālija ir termins, kuru lieto, lai aprakstītu gadījumus, kad bērns atkārto vai atdarina kāda cita cilvēka teikto. Piemēram, ja bērnam jautā: “Vai tu gribi cepumu?”, bērns atkārto “vai tu gribi cepumu?,” tā vietā, lai pateiktu “jā. Pastāv arī eholālijas veids, ko sauc par “aizkavēto eholāliju” un kas izpaužas tad, kad bērns atkārto kaut ko, ko ir dzirdējis krietnu laiku iepriekš, ne tieši pirms mirkļa. Piemēram, bērns var atkārtot tekstu no savas iemīļotās multfilmas, lai gan tieši tobrīd konkrēto filmu neskatās. Vai eholālija ir pieļaujama bērna runā? Eholālija jeb dzirdētā atkārtošana ir pilnīgi normāla valodas attīstības daļa. Bērni, kuri mācās runāt,…

Lasīt rakstuEholālija: vārdu un frāžu atkārtošana bez to nozīmes saprašanas