Grozs

No products in the cart.

Miofunkcionālā terapija

Bērnu audiologopēds

Kas ir Miofunkcionālā terapija?

Miofunkcionālā terapija ir terapeitiska prakse, kas koncentrējas uz mēles, sejas un žokļa muskuļu pareizu funkciju. Miofunkcionālā terapija ir balstīta uz specifisku vingrinājumu izpildi, kas uzlabo elpošanas, rīšanas un runāšanas funkciju.

Miofunkcionālā terapija veicina korektu mēles miera pozīciju, pareizu deguna elpošanu, palīdz atbrīvoties no krākšanas, miega traucējumiem un uzlabo runas tehniku!

Jautājumi par miofunkcionālā speciālista nodarbībām

Ar kāda vecuma bērniem strādā miofunkcionālie speciālisti (audiologopēdi)?

Mūsu audiologopēdi strādā ar dažāda vecuma bērniem, sākot no 4 gadu vecuma, līdz skolas vecuma bērniem, kā arī pusaudžiem.

Kādas ir biežākās pazīmes, kad nepieciešams vērsties pie miofunkcionālā speciālista?

Iesakām konsultēties ar mūsu speciālistiem, ja jūsu bērnam tiek novērota mutes elpošana, nepareiza lūpu un/vai mēles pozīcija, šauras, augsti velvētas aukslejas, košļāšanas un rīšanas grūtības, cieša zemmēles saitīte un skaņu izrunas traucējumi.

Kā notiek pirmreizējā miofunkcionālā speciālista nodarbība?

Pirmā tikšanās reize norisinās ar bērnu un vecāku. Kamēr bērns iejūtas, apskata sev interesējošas spēles un rotaļlietas, ar vecāku speciālists izrunā bērna attīstību, vēlamos mērķus un bērna intereses. Otrajā nodarbības daļā pārbaudām sejas muskuļu un mēles funkcijas (mēles pozīcija, lūpu spēks, elpošanas paradumus un rīšanas funkciju) un balstoties uz iegūto informāciju, speciālists sastāda plānu turpmākajam darbam.

Kā norisinās miofunkcionālā speciālista nodarbības?

Miofunkcionālā speciālista nodarbības ir strukturētas un atbilstoši plānotas, lai nodrošinātu efektīvu terapiju. Sākotnēji tiek novērtēta pacienta situācija, izmantojot rūpīgu sejas un žokļa muskuļu un funkciju pārbaudi. Šī informācija tiek izmantota, lai izstrādātu individuālu terapijas plānu. Nodarbībās tiek mācīts regulāri veikt specifiskus vingrinājumus, kas palīdz uzlabot muskuļu darbību un funkcionēšanu. Šo vingrinājumu regularitāte ir ļoti svarīga, lai sasniegtu vēlamos rezultātus. Speciālists sniedz atbalstu un veic regulāru sekošanu bērna progresam

Kā miofunkcionālais speciālists var palīdzēt manam bērnam?

Miofunkcionālais speciālists nodrošinās speciālus vingrinājumus, kas palīdzēs uzlabot jūsu bērna lūpu, mēles un žokļa muskuļu funkciju. Šie vingrinājumi palīdzēs jūsu bērnam uzlabot košļāšanu un rīšanu, kā arī novērst nepareizus elpošanas paradumus. Miofunkcionālais speciālists var palīdzēt jūsu bērnam uzlabot korektu mēles miera pozīciju, kas ir svarīgi, lai uzlabotu skaņu izrunu.

Kā rīkoties tālāk?

  1. Apskati mūsu pakalpojumu cenrādi – šeit
  2. Pieraksties miofunkcionālā speciālista nodarbībai – šeit
Bērnu audiologopēds - Cik daudz vārdus bērnam vajadzetu runat?

Atsauksmes

Ko par mūsu audiologopēdiem saka klienti?

Ļoti rekomendēju! Apmeklējām nodarbības jau labu laiku un rezultāti ir pārspējuši visas ekspektācijas

Vera Fruneniece

Mums ļoti palīdzēja un bērnam ļoti patika katra nodarbība. Devās uz nodarbībām karu reizi kā uz jaunu piedzīvojumu! Paldies!

Agnese Dzagarjana

Lieliska audiologopēde, kas atrod sadarbību ar bērnu jebkurā laikā un maz runājošam bērnam ir vērojams liels progress valodas attīstībā

Gintara Dogota