Grozs

No products in the cart.

Kā pareizi izmantot Myospots mēles vingrinājumiem

Kas ir Myospots?

 • Myospots ir siekalās šķīstoši spilventiņi, kurus viegli pielipināt pie cietajām aukslējām (2-3 mm aiz augšējiem priekšzobiem).
 • Kad spilventiņš ir pielipināts, mēles gals tiek neapzināti stimulēts, lai paceltos un pieskartos aukslējām. Šādā veidā tas darbojas kā līdzeklis, kas vada mēli pareizajā pozīcijā miera stāvoklī un atgādina mēlei noturēt šo pozīciju, līdz spilventiņš siekalu iedarbībā pilnībā izšķīdis.
 • Pareizi lietojot, spilventiņš pilnībā izšķīst 45-50 minūšu laikā, tātad katra lietošanas reize nodrošina gandrīz stundu ilgu mēles vingrināšanu.
 • Mēles spiediens uz cietajām aukslējām laika gaitā palielina mēles muskuļu spēku un rada dabisku augšžokļa paplašināšanos, kas īpaši svarīgs maziem bērniem. Mēles muskuļu spēks ir svarīgs, lai uzturētu normālu rīšanas un runas funkciju, kā arī, lai saglabātu elpceļu caurlaidību gan nomodā, gan miegā.
Myospots izmantošana 1
Myospots izmantošana 3

Kāpēc izmantot Myospots?

Normālai fizioloģiskai elpošanai būtu jānotiek caur degunu, bet lai to darītu patstāvīgi un neapzināti, ir nepieciešams lūpu slēguma ieradums! Šeit mēles stāvoklim ir liela nozīme, ja tas ir pareizs, mēle balstās pret cietajām aukslējām.

Šādā veidā tiek bloķēti mutes elpceļi, automātiski tiek veicināta deguna elpošana un lūpu slēgums. Ja mēle pieradusi atrasties mutes dobuma apakšā, pastāv liela iespēja, ka lūpas pavērsies un gaiss plūdīs caur mutes elpceļiem, veidojot ieradumu elpot caur muti.

Mēles pacēluma vingrinājumi palīdz mainīt mēles pozu miera stāvoklī un izveidot deguna elpošanas ieradumu, kas saglabājas gan nomodā, gan miegā.

Lietojot 2-3 Myospots spilventiņus katru dienu 8-10 nedēļu garumā, tiek izveidots mēles pacēluma ieradums, kas saistīts ar lūpu slēguma un deguna elpošanas uzlabošanu.

Kā pareizi piestiprināt Myospots pie mutes aukslejām?

Pirms lietošanas ieteicams iedzert malku ūdens, lai mutes dobums būtu mitrs. Tad piestiprināt spilventiņu pie cietajām aukslējām, pieturēt to dažas sekundes un nogaidīt, pirms uzsākt mēles vingrinājumus.

Aptuveni 3-4 minūšu laikā spilventiņš būs pilnībā pielipis un Jūs varat uzsākt mēles vingrinājumus!

Ja mutes dobums ir pārāk sauss (parasti hroniskiem mutes elpotājiem), spilventiņu būs grūtāk pielipināt. Šādā gadījumā pirms lietošanas nepieciešams izdzert glāzi ūdens un tikai pēc tam pielipināt spilventiņu.

Ja vingrinājumus veic bērns, kuram spilventiņš pielipis salīdzinoši vāji, jāpārliecinās, ka bērns šo spilventiņu vingrinājumu laikā cenšas nevis nolipināt nost no aukslējām, bet gan piespiest ar mēles galu.

Daži padomi, kā vislabāk izmantot Myospots.

 • Turiet Myospots trauciņu cieši noslēgtu: ja vien nelietojat Myospots, pārliecinieties, vai vāciņš ir cieši noslēgts, lai novērstu mitruma iekļūšanu trauciņā.
 • Uzglabājiet droši: Myospots trauciņu vislabāk ir uzglabāt sausā vietā, prom no tiešiem saules stariem, iespējams, virtuves skapī vai pieliekamajā.
 • Nosusiniet rokas: pārliecinieties, vai rokas ir tīras un sausas, kad izņemat Myospots no trauciņa. Vēl labāk, ielieciet vienu Myospotu trauciņa vāciņā, nevis ielieciet trauciņā pirkstus, lai mēģinātu to paņemt.
 • Esiet maigi un pacietīgi: izmantojiet savu pirkstu, lai uzmanīgi novietotu Myospots uz cietajām aukslejām un pagaidiet vismaz 10 sekundes. Viegli pielieciet un pagaidiem, kamēr spilventiņš būs pielipis, neizmantojiet mēli, lai piespiestu to uz augšu, tas neļaus Myspots noturēties vietā.
 • Ievērojiet: ja palīdzat bērnam vai ģimenes loceklim ar Myospots piestiprināšanu, regulāri pārliecinaties, ka Myospots joprojām ir vietā.
 • Piestiprināšanas laikā nelietojiet mēli: neaiztieciet Myospots ar mēli, jo tas var izkustēties, pirms sāks pielipt pie aukslejām. Tas ir īpaši svarīgi bērniem, un ir nepieciešama uzraudzība pirmās 5–10 minūtes, lai nodrošinātu, ka Myospts ir pilnībā piepilis un mēle pasīvi balstās pret to.

Kam jāpievērš uzmanība lietojot Myospots?

 • Pirms Myospots lietošanas, ir svarīgi konsultēties ar savu ārstu, veselības aprūpes speciālistu, logopēdu, audiologopēdu vai miofunkcionālo terapeitu, lai parliecinātos par produkta nepieciešamību, lietošanas biežumu un kopējo lietošanas ilgumu, kas nepieciešams labāko rezultātu sasniegšanai.
 • Lietojot Myospots pirms gulētiešanas, vienmēr pārliecinieties, ka spilventiņš ir pilnībā izšķīdis!
 • Ja gadās spilventiņu norīt, tas var pielipt barības vadam un radīt diskomfortu. Šādā gadījumā ieteicams paēst – ēdiens var palīdzēt spilventiņu novirzīt uz kuņģi.