Grozs

No products in the cart.

Ieteicamie dzīvnieku radīto skaņu atdarinājumi (latviešu un krievu valodā)

2,69 

Materiāla pielietojums

Materiāls “Ieteicamie dzīvnieku radīto skaņu atdarinājumi” paredzēts pasīvā un aktīvā vārdu krājuma paplašināšanai, bērniem no 1 gada vecuma.

Materiāls sastāv no 2 komplektiem (ieteicamie dzīvnieku un mājdzīvnieku skaņu atdarinājumi) – katrā 4 A4 formāta lapas. Tas ir divos eksemplāros – latviešu valodā un krievu valodā. Materiāls piemērots darbam audiologopēda vai logopēda nodarbībās, pirmskolā un darbam mājās.

Uz katras A4 formāta lapas ir 4 kartītes, uz katras kartītes ir viens attēls un zem tā dzīvnieka nosaukums un skaņas atdarinājums. Materiālu ieteicams izprintēt, ielaminēt un sagriezt attēlu kartītēs.

Materiālu izmanto

  • Pasīvā vārdu krājuma paplašināšana – Rādot bērnam 1 attēlu kartīti nosauc dzīvnieku nosaukumu un to radīto skaņu. Tad noliek to bērnam redzamā vietā un rāda nākošo attēlu kartīti. Kad bērns iepazinies ar 2 dzīvnieku nosaukumiem, lūdz bērnam norādīt konkrētu dzīvnieku. Kad bērns norāda pareizi uz abiem dzīvniekiem, tiek rādītas nākošās 2 kartītes. Kad bērns apguvis vairākus dzīvnieku nosaukumus, tiek piedāvāti 4 attēli. Bērnam jānorāda nosauktais dzīvnieks.
  • Aktīvā vārdu krājuma paplašināšana – Bērnam rādot attēlu kartītes nosauc dzīvnieku nosaukumu un to radīto skaņu, tad lūdz bērnam atkārtot. Piemērs: “Skaties, suns. Vau – vau! Kā saka suns?” Sagaidot bērna atbildi, tiek apstiprināts. “Pareizi! Vau – vau!”. Kad bērns ir apguvis dzīvnieku skaņu atdarinājumus, māca dzīvnieku nosaukumus. Piemērs: “Vau – vau! Kurš tā saka?” Pēc bērna atbildes apstiprina vai nosauc pareizo dzīvnieku. “Tas nav kaķis. Tas ir suns! Suns saka vau – vau.”
Materiāla tips

Kartīšu materiāli