Grozs

No products in the cart.

Ziemassvētku laiks – vārdu krājuma paplašināšanai (Booba)

1,49 

Materiāla pielietojums

Materiāls paredzēts bērniem vārdu krājuma paplašināšanai, loģiskās domāšanas veicināšanai un stāstīt prasmes uzlabošanai. Pirms materiāla izmantošanas jānoskatās multfilma – BUBA svētku piedzīvojumi ( Tiešsaite: https://www.youtube.com/watch?v=nVka4Lr-Ipg ).

Materiāls sastāv no četrām A4 formāta lapām, divas saistītas ar multfilmas sižetu un divas ar Ziemassvētku tematu. Materiāls piemērots darbam audiologopēda vai logopēda nodarbībās, pirmskolā un darbam mājās.

Materiālu izmanto

  1. lapa – Stāstījuma veidošanai – bērns pēc multfilmas noskatīšanās atbild uz jautājumiem par redzēto. Mēģina par to pastāstīt, aprakstīt savas sajūtas, pauž savu viedokli un vērtējumu.
  2. lapa – Loģiskās domāšanas veicināšanai – bērnam tiek parādīti multfilmas galvenie sižeta kadri jauktā secībā, bērns saliek tos pareizā secībā un veido stāstījumu par tiem. Vajadzības gadījumā tiek uzdoti uzvedinoši jautājumi – Kas notika sākumā / pēc tam / beigās? Ko darīja ….? Kāpēc ? Piemēram, Kāpēc Buba, papagailis un pele skrēja apkārt eglei?
  3. lapa – Aktīvā un pasīvā vārdu krājuma paplašināšanai par tēmu Ziemassvētki. Stāstījuma veidošanai – bērns vērojot attēlus, nosaka kuri attēli saistīti ar Ziemassvētkiem, pamato savu izvēli. Bērns stāsta par attēloto objektu pielietojumu un nozīmi. Pieaugušais lūdz bērnam pastāstīt par pārējiem attēliem – Kādiem svētkiem tie raksturīgi?
  4. lapa – Aktīvā un pasīvā vārdu krājuma paplašināšanai par tēmu Ziemassvētki. Uzmanības un vērīguma veicināšanai. Bērns dodas pastaigā un vēro apkārtni, atnākot mājās atzīmē visus redzētos objektus.
Gadalaiks

Ziema

Materiāla tips

Darba lapas